Rezervujte si úrok 4,19%* už dnes

Bojíte sa že budete mať na hypotéke úrok cez 5% a splátky ktoré ohrozia váš rozpočet? Nečakajte na koniec fixácie a rezervujte si už dnes aktuálne najnižší úrok 4,19%.
*úrok 4,19% je v pri 5 ročnej fixácii po zľave 0,2% za poistenie úveru 

S čím vám viem pomôcť?

 Končí vám fixácia vašej hypotéky v priebehu najbližších 18 mesiacov a vy sa chcete vyhnúť tomu aby vám banka ponúkla úrok ktorý prevýši 5%? Už dnes totiž majú niektoré banky pri 5 ročnej fixácii úrok až 5,39%.

 Zvažovali ste refinanc ale nepáči sa vám pokuta a ani to, že by ste vyšší úrok platili už dnes? Rezervujte si dnešný najnižší úrok ale plaťte ho až po skončení aktuálnej fixácie, ktorá vám končí kedykoľvek v najbližších 18 mesiacoch. Nezaťažíte sa tak vyššou splátkou hneď a zároveň sa nemusíte báť kam sa vyšplhajú úroky kým budete nečinne čakať. 

 Zafixujete si úrok na štyroch percentách, vyhnete sa pokute a navyše môžete mať účet zadarmo.  

 Či je toto riešenie vhodné aj pre vás a či spĺňate podmienky pre realizáciu tohto riešenia je možné zistiť aj prostredníctvom online stretnutia. Dohodnite si ho so mnou už dnes. 

 Preverím váš aktuálny stav, ponúknem možné riešenia a pomôžem vám s realizáciou týchto riešení. Čo vás to bude stáť? Pol hodinu vášho času. 

 Pokiaľ máte úver so zostatkom okolo 100.000€, môže pre vás táto zmena za najbližších 5 rokov znamenať ušetrenie až 5.000€ na úrokoch.

Aké sú podmienky?

 Aké sú základné podmienky aby ste dokázali realizovať spomínané riešenie? Keďže splátka nového úroku bude s vysokou pravdepodobnosťou vyššia ako tá aktuálna, je legislatívnou podmienkou overenie príjmu. Je teda dôležité, aby váš priemerný čistý príjem za posledných 12 mesiacov postačoval na splácanie úveru.

 Ďalšou podmienkou je znalecký posudok nie starší ako jeden rok. Pokiaľ ho nemáte, viem vám pomôcť s vybavením nového posudku a pokiaľ bude úver s poistením tak ho banka vie z časti preplatiť.

 Ako zistíte akú máte fixáciu a kedy vám končí? Táto informácia je štandardne aj v internetbankingu a samozrejme v úverovej zmluve. Treba si dať pozor pretože v niektorých bankách sa fixácia počíta od podpisu úverovej zmluvy a v niektorých od čerpania. V jednej banke dokonca od schválenia úveru.

 Pokiaľ máte viacero úverov, je možné pokúsiť sa o konsolidáciu a pripojiť ich k hypotéke. Meniť sa môže aj doba splatnosti úveru. Pokiaľ si môžete dovoliť vyššiu splátku, môžete tak ušetriť ďalšie úroky. Pokiaľ je pre vás naopak dôležité znížiť splátku, je možné splatnosť predĺžiť pokiaľ to vek umožňuje.

 Ak napríklad máte založených viacero nehnuteľností, je možné využiť toto riešenie aj pre upratanie týchto záležitostí a presunúť ťarchu len na jednu nehnuteľnosť pokiaľ bude hodnota dostatočná.

  Samozrejme až individuálne posúdenie vám môže ukázať reálne možnosti, ktoré by vám samotným možno ani nenapadli.

Úverový formulár

Na čo sa pripraviť?

 Aby som dokázal vyhodnotiť vašu situáciu, potrebujem samozrejme preveriť viacero súvisiacich detailov. Najviac ich súvisí s príjmom v závislosti od formy príjmu, či už sa jedná o zamestnanie, podnikanie alebo rôzne dávky. Dôležitá je aj vaša celková úverová angažovanosť - teda informácia o všetkých vašich aktuálnych úveroch. To najpodstatnejšie je pochopiť vaše uvažovanie a zámer. Pre niekoho je najdôležitejšie znížiť preplatenie úveru za každú cenu, iný potrebuje úver navýšiť a pre iného zas môže byť motivácia zníženie splátky aj za cenu vyššieho preplatenia. 

 Ak zistíme že váš príjem nepostačuje, alebo máte zápis v bankovom registri, alebo máte nízky zostatok úveru a refinanc by pre vás nemal zmysel, stratíte tak maximálne chvíľu času. 

 Pokiaľ ale nájdem riešenie a bude sa vám pozdávať, môžeme sa pustiť do realizácie. V prípade že je potrebný nový znalecký posudok, objednám za vás znalca a v prípade schválenia úveru za vás požiadam o preplatenie nákladov za tento posudok. Ak si úver poistíte, banka vám preplatí 150€ v prípade bytu a 210€ v prípade domu. 

 Pripravím vám žiadosť a podám ju za vás v banke. Po schválení úveru za vás na katastri vyriešim vklad záložného práva a vinkuláciu poistenia nehnuteľnosti.

 Potom môžete už len čakať na koniec fixácie. Zhruba 2 mesiace pred koncom vám vaša banka zašle refixačný list. Najneskôr 1 mesiac pred fixáciou požiadate svoju banku o vyčíslenie zostatku na základe ktorého pustí nová banka čerpanie. Peniaze z nového úveru tak pôjde priamo na splatenie pôvodnej hypotéky.

 V prípade že máte voľné zdroje a chcete zostatok úveru znížiť, spravíte mimoriadny vklad a budeme čerpať už len časť potrebnú pre vyplatenie starého úveru. Naopak v prípade že potrebujete rezervu navyše, zvyšné peniaze (max. 40% resp. 40.000€) prídu na váš osobný účet ktorý môžete mať zadarmo.

PrÍklad z praxe

 Klient má hypotéku s aktuálnym zostatkom 163.000€, s úrokom 0,7% a splátkou 559€ a popri tom spotrebný úver so zostatkom 12.000€, s úrokom 8% a splátkou 226€. Spolu tak má splátky vo výške 785€. Založený má starý byt + rodinný dom ktorý nedávno dostaval.

 Klientovi končí fixácia na hypotéke o 12 mesiacov. Aktuálne je v jeho banke úrok až 4,65%. Jedná sa o banku kde sa úroky naposledy zvyšovali v júly a tak je veľké riziko že banka bude "doháňať" konkurenciu ktorá už je nad 5%. Ak by sa po roku dostali úroky na 5%, zvýšila by sa jeho splátka na hypotéke až na 918€ a jeho celkové splátky by mohli byť až 1.144€. Za najbližších 5 rokov by banke na úrokoch zaplatil spolu až 41.400€.

 Ak by refinancoval oba úvery do jednej hypotéky s výškou 175.000€ pri úroku 4,19%, mohol by mať splátku 903€ (+ 50€ za poistenie úveru) a za najbližších 5 rokov ba banke na úrokoch zaplatil 34.700€. To znamená, že na tomto riešení by na úrokoch ušetril až 6.700€.

 Keďže klient potreboval aj ďalšie zdroje, nový úver sme mu navýšili o ďalších 10.000€. Zároveň mal požiadavku na predĺženie splatnosti úveru a tak sme splatnosť zmenili na 30 rokov. Jeho nová splátka bude stále 903€.

 Navyše sme klientovi zo založenia vyňali starý byt a ťarcha ostala už len na novom dome.  

Ďakujem za vašU dôveru!

Andrea Č.

Košice

Pán Hamráček je veľmi šikovný finančný poradca. Jeho prístup je seriózny a jeho vedomosti sú na veľmi vysokej úrovni. Je rýchly, flexibilný a spoľahlivý. K svojim klientom pristupuje individuálne. My jeho poradenstvo a služby hodnotíme na výbornú. Ďakujeme.

ANDREA Š.

Žakovce

Veľká spokojnosť s prístupom ku klientovi, spoľahlivosť a profesionalita. Vrelo odporúčam, s manželom využijeme služby vždy, keď to budeme potrebovať.

 
PAVEL H.

Spišská Nová Ves

Pána Hamráčka ako finančného poradcu môžem len odporúčať, veľmi milý, ochotný a ústretový pomôcť aj o polnoci. Určite budem využívať jeho služby aj naďalej.

KRISTÍNA M.

Košice

ĎAKUJEME Ivan hlavne za pomoc s hypotékou, ale aj za iné veci, ktoré boli nad rámec Tvojej práce. Veľmi si ceníme pohotovosť, úprimnosť, individuálny prístup, flexibilitu ako časovú tak priestorovú  precíznosť a dôveryhodnosť, vďaka. Určite sa na Teba zas obrátime.

 
ALŽBETA P.

Ladce

Profesionalita, ľudský prístup, rýchlosť. Veľká spokojnosť so službami

Ivana L.

Spišská Nová Ves

Spoľahlivosť, ústretovosť, ochota, profesionalita, rýchlosť a TOP človek s tým najprecíznejším prehľadom...jednoducho DÔVERA.